Pronađite nas na
MENI

Pioniri Crvene zvezde osvojili Beobasket mini kup 2019!

17. 02. 2019.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 72:73 (25:25, 6:19, 13:16, 28:13) Pioniri Crvene zvezde savladali su i izuzetno neizvesnom i kvalitetnom finalu vršnjake iz Partizana i osvojili Beobasket mini kup 2019!

Prva četvrtina bila je izuzetno neizvesna i izjednačena. Crno-beli pioniri su imali blagu prednost tokom većeg dela deonice, ali je Zvezda držala priključak. Izjednačenje na kraju prve četvrtine doneo je trojkom sa devet metara raspoloženi bek crveno-belih Malavrazić – 25:25.

I druga deonica je počela u egalu, igralo se koš za koš, sve do 16. minuta. Tada su pioniri Zvezde naterali vršnjake iz Partizana na nekoliko vezanih grešaka, što su znali da kazne. Tim mladog trenera Ivana Pavlovića ušao u sjajnu seriju 15:1, u kojoj je prednjačio plejmejker crveno-belih Vladimir Pavlović, pa je Zvezda na poluvreme otišla sa velikih 44:31.

Crveno-beli su mnogo bolje otvorili drugo poluvreme od rivala, pa su u 22. minutu imali i „plus 20“ – 51:31, a posle trojke sjajnog Pavlovića i 22 poena viška – 56:34. Partizan je do kraja četvrtine jurio priključak, smanjio na 42:58 dva minuta pre poslednje pauze, a na kraju ove deonice bilo je 60:44 za Zvezdu.

Partizan se zahvaljujući odličnom Milijaševiću potpuno vratio u meč i posle serije 10:2 ponovo imao aktivan rezultat – 54:62, 33. minut. Zvezdini pioniri su sasvim stali, ostali bez rešenja u napadu… Ipak, uspeli su donekle da se konsoliduju, ali nisu imali rešenje za najboljeg igrača crno-belih Milijaševića, koji je tri minuta pre kraja trojkom smanjio na 66:71, pa još jednom trojkom na 69:73 i uveo finale u dramatičnu završnicu.

Na 1:20 pre kraja, neverovatni Milijašević je ponovo pogodio za tri i smanjio na 72:73. Zvezda nije iskoristila napad, pa je crno-belima ostalo 12.5 sekundi za pobedu. Pokušao je Milijašević (38 poena) da donese trofej svom timu, ali je ovog puta promašio preko dva igrača Zvezde i crveno-beli su osvojili Beobasket mini kup Srbije.

Kompletnu statistiku sa meča možete videti ovde

NAGRADE

Na početku svečanog proglašenja pobednika, generalni sekretar RKSIS Aleksandar Jocić dodelio je zahvalnicu KSS Branimiru Tadiću iz Mega Bemaksa.

MVP finala je bek Crvene zvezde Vladimir Pavlović (26 poena, 6 skokova, 8 asistencija), koji je nagradu dpobio od Marine Milojević Velimirović, bivša reprezentativke, koja je zajedno sa Jocićem dodelila i bronzane medalje pionirima Borca, koji su savladali Niš – 70:54.

Komesar Kupa Bojan Popović i Jocić su uručili srebrne medalje pionirima Partizana, a stručni saradnik KSS i koordinator mlađih muških selekcija Gordan Todorović i direktor Mega Bemaksa Goran Ćakić dodelili su pionirima Crvene zvezde zlatne medalje.

Veliki pehar kapitenu crveno-belih Andriću uručio je potpredsednik KSS za takmičenja Dušan Projović.